Informace

Děkuji, že jste navštívili moji webovou stránku „Svatební fotograf Brno.“ Jmenuji se Petr Lasák, pocházím a žiji v Brně, ale nebrání mně cestovat za svými zákazníky po celé ČR i mimo ní.

Věřím, že moje fotografie Vás osloví, jako desítky párů z minulých sedmi let, kdy jsem se začal věnovat svatební fotografii profesionálně.

 

 

O svatební fotografii

Způsob, jak se dají zvěčnit momenty ze svatebního dne je více. Jedním z nich je i svatební fotografie, která patří k nejtěžším dokumentárním žánrům, protože události toho dne mají specifickou atmosféru a příběh. Jsou neopakovatelné, často spontální, ale i nepředvidatelné …, na svatebních fotografiích musí být ale zhmotněné dokonale a všechny.

Kvalitní svatební fotografie je mixem kreativního portrétu, reportážního stylu a umění. Má zachytit krásu a vyjímečnost každého okamžiku, city a pocity svatebního páru a samotných svatebčanů, ale i všechny detaily svatebního dne. Pokud nemáte pro jejich zdokumentovaní k dispozici spolehlivého, ověřeného a kvalitního fotografa, tak ani nejluxusnější šaty, účes, vizáž, hotel, svatební menu, nebo program pro hosty nebudou zárukou kvality vašich fotografií, ať jde o technickou, nebo estetickou úroveň.

Úloha svatebního fotografa

Hlavní úlohou profesionálního svatebního fotografa je schopnost reagovat na všechny nepředvidatelné změny, situace a okolnosti svatebního dne, být maximálně soustředěný a kdykoliv být připravený pro ten správný záběr, často je to vcelku 10 hodín i více bez přestávky. A to nepočítam další dny po svatbě, kdy je potřebné nasnímané záběry i zpracovat.

Kromě toho má fotograf během focení klást důraz na přirozenost zobrazovaných lidí, být kreativní s nekonvenčním přístupem. Má brát na zřetel i přání a představy svých klientů, ale zároveň si má zachovat i vlastní styl pro svoji práci.

Výsledkem takového přístupu a postupu jsou potom veselé, živé, zajímavé a nenucené fotografie, bez nudných a nepřirozených póz. Z takovýchto fotografií i po rocích vyzařuje láska, něha a radost. Po svatbě se na ně budete rádi a dlouho dívat s láskou a potěšením a vracet se k nim i v dalších letech.

Váš fotograf na svatbu

Petr Lasák

 

 

 

 

    

M o r e   i n f o